kim był mieszko 1 ? jak miała na imie i skąd pochodziła jego żona ? gdzie znajdował się gród i kto w nim mieszkał ? kto mieszkał na podgrodziu ? kiedy mieszko 1 przyjął chrzest i co ta data oznacza?

Mieszko 1 był pierwszym władcą POLSKI  lecz nie został on koronowany na króla . jego żona to bodajże Dobrawa Przemyślitka . 996 rok to jego cchest a zarazem całego kraju. tyle wiem a na podgrodziu to pewnie podgrodzianie :D :D

Mieszko 1 był księciem . Imienia nie wiem Żona MIeszka I pochodziła z Czech.Gród Mieszka 1 znajdował się na teraźniejszych obszarach Wielkopolski. Mieszkał tam z dobrawą . W podgrodziu ludność rolnicza, rzemieślnicza i zajmująca się drobnym handlem i książęta.Piast Kołodziej z żoną Rzepichą i synem Siemowitem. 966 ta chrzest polski , dzięki temu dawna polska stała się krajem chrześcijańskim , zaczęto budować kościoły, klasztory itd.