wymyśl krótką bajke dka dzieci i to m,usi być taka rymowanaka ! pomocy!!!!

Leży sobie mały piesek, lecz jest smutny, co za peszek! Wnet przylatuje do niego sowa, co się stało Azor, czy cie boli głowa? Pies pokornie odpowiada, coś się stało, boli mnie łapa! Mądra sowa nie myśląc wiele, w głos krzyczy, gdzie są moi przyjaciele? Wtem zwierzaki się zbiegają, wszyscy pieskowi pomagają - jeden trzyma, jeden niesie, już się znaleźli gdzieś daleko, w środku, w lesie. I przychodzą do doktora, kaczka mówi - lecz azora! Biedny doktor, w pośpiechu, patrzy, pyta? Co się stało mały piechu? Ach! złamałęm chyba nogę, co poradzę? Chodzić nie mogę. Zaraz na to poradzimy, mówi doktor głosem miłym, wtem zwierzęta się radują i z radości podskakują! Dziękujemy Ci doktorze miły, Azor chodzić będzie wnet, co za szczęście, co za radość gdzie jest tu najbliższy sklep? Kaczka nagle wyleciała, do sklepu, coś kupia, z czymś wróciła. Och to chyba czekolada, a tu doktor Azorkowi gips już wkłada! dziękujemy Ci doktorze, zjedz w nagrodę czekoladę, za twą pomoc za twą radę! dziękuję wam zwierzaki, lecz dajcie ją pieskowi, z niego kawał dzielnej sztuki, czekolada mu się należy, niech tu przyjdzie, nim minie tydzień lub dwa, wtem noga będzie zdrowa!