Odmień liczebniki i przypadki liczebnik głowny, liczebnik porządkowy, liczebnik zbiorowy, liczebnik ułamkowy i liczebnik nieokreślony. pomocy to na jutro daje naj zato :)

liczebnik główny-np. dwóch uczniów, z dwoma uczniami, pięciu pisarzy liczebnik porządkowy-np. drugi dzień, drugiego dnia, druga godzina liczebnik zbiorowy-używamy do określenia liczby: osób różnej płci, istot młodych, rzeczowników niemających liczby pojedyńczej, np. dwoje profesorów, dwojga skrzypiec, dwojgu dzieciom, dwoje uszu, dwoje rodziców (odmieniają się przez przypadki) liczebnik ułamkowy-np. pół kilo, półtora kilometra, trzy czwarte książek liczebnik nieokreślony-np. wiele stron, wielu pisarzy liczebnik główny odmienia się wszystkie elementy, liczebnik porządkowy odmienia się wyrazy oznaczające dziesiątki i jedności, liczebnik zbiorowy odmienia się wyrazy oznaczające dziesiątki i jedności :)