Napiszę : -Czas Akcji Książki pt "Szatan z siódmej klasy" -Miejsce Akcji Książki pt "Szatan z siódmej klasy" -Bohaterowie Książki pt "Szatan z siódmej klasy" Za naj i dobrą odpowiedziedz daje Naj!

Miejsce:Warszawa,Bejgoła na Litwie Czas:Koniec roku szkolnego, wakacje 1937 Bohaterowie:Adam Cisowski, profesor Paweł Gąsowski, rodzina Gąsowkich, Staszek Burski, ksiądz Kazuro, opryszkowie,ranny Francuz, koledzy z klasy Adama, rodzeństwo.

Czas akcji to rok 1937. Książka składa się z dwóch części: Część szkolna-Warszawa Część wakacyjna-wieś Bejgoła na Wileńszczyźnie Bohaterowie-Adam Cisowski,profesor Gąsowski,Wanda Gąsowska-bratanica profesora,Iwo Gąsowski-brat profesora,pani Ewa Gąsowska-żona Iwa