Napisz list oficjalny do lokalnej gazety . Poinformuj w nim o zbiórce książek do szkolnej biblioteki, prowadzonej przez uczniów twojej szkoły wśród mieszkańców miasta. Poproś redakcję o poparcie akcji i opisanie jej na łamach gazety.

Witam! Mam na imię ............ i wraz z biblioteką szkolną organizuję zbiórkę książek.  Książek w naszej bibliotece jest niewiele i brakuję niktórych lektur. Nawet i ty możerz nam pomóc! Proszę udostępnij te wiadomość, by pojawiła się w gazecie. Pomożesz całej szkole! Z góry dziekujęmy i pozdrawiamy: uczniowie.         Mam nadzieję, że pomogłam jeśli chcesz możesz dopisać PS. LIczę na naj, bo bardzo mi się przyda, pozdrawiam.! :D