Cześć mam zadanie z matmy z obliczeń na kalkulatorze :( Jest to zadanie w podręczniku Matematyka z kluczem klasa 6 Strona 13 zadania II i III Czy już umiem Zad. II Ile dostaniemy reszty z 20 zł jeśli kupimy 32 dag sera po 23,50 zł I kg ? Zad III

Cześć mam zadanie z matmy z obliczeń na kalkulatorze :( Jest to zadanie w podręczniku Matematyka z kluczem klasa 6 Strona 13 zadania II i III Czy już umiem Zad. II Ile dostaniemy reszty z 20 zł jeśli kupimy 32 dag sera po 23,50 zł I kg ? Zad III Janek wybierał się na wycieczke do Niemiec Zamienił 100 zł na euro po kursie 3,27 zł ale wycieczka została odwołana i musiał sprzedać euro po kursie 3,04 zł Ile złotych stracił na tej operacji ? Kompletnie tego nie rozumiem proszę o szybkie rozwiązanie Daje Naj i 50 pkt. !!
Odpowiedź

ll Odp.Dostaniemy 12,48 zł reszty. lll Odp.Stracił około 7 zł na tej operacji.

właśnie to samo robie więc prosze  zad.2 32 dag=0,32 kg o,32 kg x 23.50 zł=7,52 zł 20 zł-7,52 zł=12.48 zł ODP.z 20 zł zostanie nam 12.48 zł reszty. zad.3 100:3,27=30.58 30,58 x 3,04=92.96 100-92.96=7.04 ODP.janek na tej operacji operacji stracił około 7 zł to chyba tyle i jeśli robiłaś zadanie 6 ze strony 12 to prosze żebyś wysłała mi to zdjęcie bo niewiem  gdyby co to wpisz w Zadaj pytanie z przedmiotu szkonego początek polecenia i powinno ci wyskoczyć :) dziękuje

Dodaj swoją odpowiedź