Na zarowce jest napisane 220 V , 40 W . Jezeli za 1 KWh musimy zaplacic 20 groszy to ile kosztuje zuzyta energia w zarowce w ciagu 24 h ;) Prosze o bardzo szczegolowe wyliczenie z gory dzieki ;)

Na zarowce jest napisane 220 V , 40 W . Jezeli za 1 KWh musimy zaplacic 20 groszy to ile kosztuje zuzyta energia w zarowce w ciagu 24 h ;) Prosze o bardzo szczegolowe wyliczenie z gory dzieki ;)
Odpowiedź

Żarówka zużywa 40 W w godzinę, czyli 960 W w 24 godziny   Teraz liszysz  960 Wh / 1000Wh (<= 1KWh) * 20 gr = 19,2 czyli w przybliżeniu 19 groszy.

W=UIt=Pt   U=220V P=40W t=24h   W=40*24=960Wh   1kWh=1000Wh  -  20gr             960Wh  -  x                  [latex] x=frac{960*20gr}{1000}= 19,2 gr[/latex]  w przyblizeniu 19gr   Odp.Zuzyta energia zarowki w ciagu 24h kosztuje 19gr.  

Dodaj swoją odpowiedź
Fizyka

Na zarowce jest napisane 220 V , 40 W . Jezeli za 1 KWh musimy zaplacic 20 groszy to ile kosztuje zuzyta energia w zarowce w ciagu 24 h ;) Prosze o bardzo szczegolowe wyliczenie z gory dzieki ;)

Na zarowce jest napisane 220 V , 40 W . Jezeli za 1 KWh musimy zaplacic 20 groszy to ile kosztuje zuzyta energia w zarowce w ciagu 24 h ;) Prosze o bardzo szczegolowe wyliczenie z gory dzieki ;)...