Mam kilka pytań na historię: a) Wypisz w kolejności chronologicznej przodków Mieszka I b) Kim była Dobrawa. Skąd pochodziła? Jakiego była wyznania? c) Jak przyczyniła się do chrzty Polski? d) Kim Była Gall Anonim ?

a) Piast - syn Chościska, Siemowit, Lestek, Siemomysł i Mieszko I b) Dobrawa była żoną Mieszka. Pochodziła z Czech. Byla ona chrzescijanką. c) Wyszła za mąż za Mieszka I który był poganinem. Po wyjściu za mąż Mieszko I zmienił swoje wyznania wiary i przeniósł sie na chrzescijaństwo. d) Gall Anonim - kronikarz, który pisał na terenach polskich.