Zadanie domowe : Napisz plan wydarzeń wybranej opowieści z Ani z Zielonego Wzgórza , np. zafarbowanie włosów , złamanie nogi itp

Plan wydarzen nr 1 1. Trudne dzieciństwo Ani. 2. Przybycie dziewczynki na Zielone Wzgórze. 3. Rozczarowanie Maryli w związku z płcią dziecka. 4. Postanowienie o oddaniu dziewczynki. 5. Zmiana decyzji Maryli Cuthbert. 6. Powrót Ani na Zielone Wzgórze. 7. Początek wychowywania Ani. 8. Wdrażanie bohaterki do codziennej modlitwy. 9. Poznawanie nowych obowiązków. 10. Spotkanie z panią Linde. 11. Oburzenie Ani spowodowane wypowiedzią pani Małgorzaty. 12. Przeprosiny Ani. 13. Troska Maryli o los dziewczynki. 14. Pójście Ani do szkółki niedzielnej.   plan wydarzen nr 2 1.Mateusz Cuthbert wyrusza na stację po chłopca. 2.Zamiast chłopca jest dziewczynka. 3.Zaskoczeniue Maryli i nie chec do Ani. 4.Maryla poznaje smutne dzieciństwo dziewczynki. 5.Incydent z panią Małgorzatą Linde. 6.Przeproszenie Małgorzaty i nowa znajomość z Diana Barry. 7.W szkółce niedzielnej.Zaginienie broszurki. 8.Odnelezienie zguby.Wyjazd na piknik. 9.Nowa znajomość z Gilbertem. 10.Ania ratuje zycie siostrze Diany. 11.Złamana noga,i śliczna nowa sukienka. 12.Ania wypływa na środek rzeki w dziurawej łodzi. 13.Egzamin do seminarium nauczycielskiego. 14.Rywalizacja Ani i Gilberta. 15.Ania zdobywa stypendium. 16.Śmierć Mateusza. 17.Ania zostaje nauczycielka w Avonlea.   Wybierz ten ktory bardziej ci odpowiada ;p mam nadzieje ze pomoglam ;)

Plan wydarzeń ZNAJÓMOŚĆ ANI I GILBERTA  1. Pierwsze spotkanie w szkole . 2. Próba zwrócenia na siebie uwagi dziewczynki. 3. Porównanie Ani do marchewki . 4. Rozbicie tabliczki na głowie Gilberta. 5. Przysięga Ani. 6. Siedzenie z Gilbertem w ławce - jako kara za spóźnienie . 7. Ofiarowanie Ani czerwonego serduszka. 8. Kolejny prezent od Gilberta . 9. Lekceważenie Gilberta . 10. Rywalizacja w nauce miedzy Anią i Gilbertem . 11. Recytowanie wiersza dla Ani . 12. Ponowne przeprosiny. 13. Ratowanie życia Ani przez Gilberta . 14. Uratowanie Ani czyli zwolnienie miejsca nauczyciela dla niej .  15. Bliższe zapoznawanie się . 16.  Przestanie ignorowania Gilberta . 17. Przyjaźń między Anią a Gilbertem . + mam nadzieję że pomogłam ;*