Jak się zachować w przypadku odmrożenia i poparzenia. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. :)

np. po zimie gdy jesteś na dworze i bawisz się w śniegu, to gdy wrócisz do domu to masz odmrożone ręce. Wtedy musisz polewać zimną wodą rękę, a nie ciepłą, bo wtedy jest gorzej. Poparzenia. Najlepiej do miski wlać wodę i parę kostek lodu. Zamaczać w tym ściereczkę lub ścierkę i przykładać na poparzoną część ciała :) Pozdrawiam <3

W przypadku odmrożenia należy jak najszybciej udać się z poszkodowanym do ciepłego pomieszczenia i ogrzać powierzchnie odmrożone (najlepiej własnym ciałem). Uszkodzoną powierzchnię skóry należy opatrzyć suchym, jałowym opatrunkiem.  Jeżeli chodzi o oparzenia, trzeba jak najszybciej schłodzić miejsce oparzenia zimną wodą. Na poparzoną powierzchnię nałożyć opatrunek jałowy lub żelowy.