1. Co to jest restrukturyzacja podaj 3 przykłady. 2. czynniki lokalizacji przemysłu 3. Surowce alternatywne i ich udział w energii polskiej.

1. Co to jest restrukturyzacja podaj 3 przykłady. 2. czynniki lokalizacji przemysłu 3. Surowce alternatywne i ich udział w energii polskiej.
Odpowiedź

1. Restrukturyzacja (restrukturalizacja) – są to gwałtowne zmiany w aktywach, pasywach lub organizacji firmy. Celem restrukturyzacji jest stworzenie przesłanek do wzrostu wartości przedsiębiorstwa. Restrukturyzacja jest równoważna z transformacją. Wyróżniamy 4 typy restrukturyzacji: Restrukturyzacja kreatywna: polega ona na tym, że kreuje się pewne zmiany w czasie, tzn. wprowadza się jakieś określone zmiany w przedsiębiorstwie i efekty tego wprowadzenia widać dopiero po jakimś czasie. Jeśli firma chce wprowadzić jakiś nowy produkt na rynek, wtedy go kreuje. Restrukturyzacja antycypacyjna: przewidywania, predykcja. Oparta jest na benchmarkingu. Przedsiębiorstwa często dokonują porównania się z innymi firmami tego samego typu aby natychmiast zająć rynek i być najlepszym. Restrukturyzacja ta dotyczy organizacji pracy, zatrudnienia, wyników finansowych, wskazań marketingowych. Restrukturyzacja dostosowawcza: ma pewien charakter naprawczy. Jest inicjowana gdy przedsiębiorstwo zaczyna osiągać nie zadowalające wyniki, tzn. mają zysk mały bądź ujemny. Restrukturyzacja tego typu polega na natychmiastowej zmianie działalności, funkcjonowania przedsiębiorstwa po to by ustabilizować przedsiębiorstwo. Restrukturyzacja naprawcza: polega ona na wprowadzaniu zmian, które mają naprawić przedsiębiorstwo w celu ustabilizowania jego funkcjonowania, oraz osiągnięcia dodatniego bilansu. Jest to najtrudniejszy rodzaj restrukturyzacji do przeprow 2.Czynniki specjalne lokalizacji przemysłu: - stopień ryzyka i stabilność gospodarki - przepisy prawne, celne itd. - ulgi podatkowe - polityka miejscowej administracji - wpływy związków zawodowych.   3. Rozwój przemysłu energetycznego w Polsce jest zdeterminowany kilkoma czynnikami, które umożliwiają rozwój tej branży przemysłu. Należą do nich: surowce mineralne (energetyczne) zasoby wody niezbędnej w cyklu produkcyjnym rynki zbytu — odbiorcy produkowanej energii elektrycznej wykwalifikowana kadra pracownicza baza transportowo – przesyłowa zapewniająca szybki i tani przesył wytworzonej energii

Dodaj swoją odpowiedź