plis rozwiążcie mi to: 0,25:1,8=          wiem 1,8 nie jest to ułamek dziesiętny kilogram jabłek kosztuje 2,80 zł , a kilogram gruszek 3,40zł ile kosztuje 1 ½ kg jabłek? ile kosztuje 1 ⅕ kg gruszek? ile trzeba zapłacić za 2 ¼kg jabłek i ¾gruszek? 

plis rozwiążcie mi to: 0,25:1,8=          wiem 1,8 nie jest to ułamek dziesiętny kilogram jabłek kosztuje 2,80 zł , a kilogram gruszek 3,40zł ile kosztuje 1 ½ kg jabłek? ile kosztuje 1 ⅕ kg gruszek? ile trzeba zapłacić za 2 ¼kg jabłek i ¾gruszek? 
Odpowiedź

0,25:1,8= 1/4: 18/10= 1/4* 10/18=5/36   1,5*2,8=4,2 - cena 1,5 kg jablek 1,2* 3,4=4,08 - cena 1,2 kg gruszek 2,25*2,8 + 0,75*3,4=6,3+2,55=8,85- cena 2,25 kg jablek i 0,75 kg gruszek

rozwiazanie w zalaczniku ,przepraszam za bazgroły

Dodaj swoją odpowiedź