pojęcie szkła laboratoryjnego, pojęcie pracowni chemicznej, zasady BHP pracowni

*szkło laboratoryjne to zlewka, probówki , cylindry, kolby itp. *w pracowni chemicznej obowiązują zasady BHP no i tam wykonuje się np. doświadczenia *zasady na zdjęciu :)

Regulamin pracowni chemicznej: 1. Prawie wszystkie substancje w pracowni traktuje się jako mniej lub bardziej trujące. 2. Bez pozwolenia    nauczyciela nie wolno smakować i wąchać substancji, nie należy kłaść żywności na stołach. 3. Przy pracach trzeba zachować ostrożność pamiętając że nie  uwaga i niedokładność mogą spowodować wypadek. 4. Ostrożność należy zachować w pracach z substancjami żrącymi by zapobiedz poparzenią ciała i zanieczyszczenią odzieży w razie wypadku polaną zmyć wodą i zgłosić się do nauczyciela. 5. W razie zapalenia się materiałów stosować się do poleceń nauczyciela przy pracach zwrócić uwagę na zabezpieczenie oczów. 6. Obowiązkiem ucznia jest utrzymanie czystości w miehscu w którym siedzi. Zobowiązuje sie do przestrzegania: Podpis ucznia...