1. Francja pod rządami cesarza Napoleona. 2. Porównaj absolutyzm i absolutyzm oświecony jako formy rządów. 3. System rządów parlamentarnych na przykładzie Anglii w XVIIw. 

1. Francja pod rządami cesarza Napoleona. 2. Porównaj absolutyzm i absolutyzm oświecony jako formy rządów. 3. System rządów parlamentarnych na przykładzie Anglii w XVIIw. 
Odpowiedź

1 Napolen był jednym z najlepszych wodzów w dziejach Europy. Oczywiste jest że Francja jest dumna z jego z rządów. Utworzył wyśmienita armię napoleońską o której mogła tylko pomazć resta Europy, jego wojsko było wyśmienicie wyszkolone, wprwadził zasadę równości obywateli wobec prawa i świętości własności prywatnej. Osiągniecia Napoleona były wzorem dla innych państw Europejskich. Napoleon nie żałował pieniędzy na wojsko, zbroił ich i szkolił , chicła posiadać najlepiej wyszkoloną armię w Europie i dokonał tego. Po wojsku kładł takze wysokie fundusze na edukacje i przemysł. Francja za jego czasów znacząco urosła w oczach innych państw Europuejkich. Napoleon był tak naprawde najlepszym władcą dla Fracji w całej jej historii. 2 absolutyzm oświecony to forma rzadów w którym władca uznaje niektóre zasady i umowy społeczne między sobą a społeczeństwem, daje mu pewne przywileje i prawa wolnosci : tolerancja religijna , jednak będąc monarchą sprawuje władzę nad jdnstkami administracyjnymi . Szczególnie widoczna była wówczas troska monarchy o silną pozycję międzynarodową państwa. Natomiast absolutyzm to forma rządów w którym monarcha sprawuje władze całkowita i nikt jej nie kontroluje i  nie ma takiego prawa . Całośc rządów przysuguje tylko królowi i to on decyduje o wsystkim, społeczeństwo nie ma żadnych praw .  3 Poprzez usunięcie Jakuba II z tronu, kończy się w ten sposób spór między królem a parlametem. Poprzez parlament zostaje przyjęta Deklaracja Praw , która ogranicza władze króla na rzecz parlamentu . Królowi nie wolno mieszać sie w sprawy parlamentu, nie wolnu mu zawieszać obrad ani ustaw jakie on wprowadzi. Podczas wprowadznie tej deklaracji władza króla pozostaje tylko reprezentacyjna , tak naprawdę parlament rzadzi krajem, a król nie ma w tej sprawie duzo do powiedzenia.    Pzdrawiam:))  

Dodaj swoją odpowiedź