Przyczyny chorób: Kłębuszkowe zapalenie nerek zapalenie pęcherza moczowego kamica nerkowa     Daje naj :)

Kłębuszkowe zapalenie nerek - Przyczyny Infekcje, zwłaszcza bakteryjne (często wywołane przez paciorkowce, np. anginy). Reakcja na zakażenie może np. wywołać powstanie przeciwciał reagujących z komórkami śródbłonka naczyń krwionośnych w kłębuszkach nerki.   ZApalenie pęcherza moczowego -Przyczyny Zapalenie dróg moczowych jest najczęściej wywołane przez bakterie, które dostają się poprzez cewkę moczową do pęcherza. Kobiety cierpią na nie częściej niż mężczyźni, ponieważ ich cewka moczowa jest dużo krótsza i szersza.     Kamica Nerek-Przyczyny Kamienie (złogi) powstają, gdy organizm wydala nadmierne ilości wapnia, szczawianów lub kwasu moczowego lub gdy przez długi czas brakuje magnezu lub utrzymuje się zakażenie dróg moczowych. Przyczyną może też być utrudniony odpływ moczu wywołany np. zwężeniem moczowodu lub przerostem prostaty.   Mam nadzieje że pomogłem.

Kłębuszkowe zapalenie nerek - przyczyna :  bakterie, infekcje bakteryjne lub choroby bakteryjne dróg moczowych zapalenie pęcherza moczowego - przyczyna : bakterie które gromadzą sie w pęcherzu w skutek przeczymywania moczu lub przenikają tam przy zapaleniu cewki moczowej kamica nerkowa - przyczyna : wydalenie zbyt dużej ilości  wapnia, szczawianu lub kwasu moczowego ; wypijanie zbyt małej ilości płynów na dobe