daje dużo punktów ale musi być wszystko dobrze zrobione. kto zrobi wszytko dobrze i będzie pierwszy dostanie w sumie 300pkt 

daje dużo punktów ale musi być wszystko dobrze zrobione. kto zrobi wszytko dobrze i będzie pierwszy dostanie w sumie 300pkt 
Odpowiedź

Test1   Zad1 I=10A U=230V   P=U·I P=230V·10A=2300W   Ogólnie to suszarka i żarówa, jednak czasami napięcie skuteczne jest większe od 230V, wtedy można zaznaczyć suszarkę i odkurzacz.   Zad2 1kWh=3600kJ=3,6MJ 10kWh=36000000J=36MJ 28kWh=100,8MJ=100800kJ 720000J=0,2kWh 200kWh=720000kJ 200000kWh=720000MJ   Test2   Zad1 a) U=10V I=2A P=U·I P=10V·2A=20W b) U=230V I=3A P=U·I P=230V·3A=690W c) I=5A P=60W U=P/I U=60W/5A=12V d) I=0,1A P=2W U=P/I U=2W/0,1A=20V e) U=3V P=6W I=P/U I=6W/3V=2A f) U=4,5V P=0,675W I=P/U I=0,675W/4,5V=0,15A   Zad2 a) P=1500W=1,5kW t=1h30min=1,5h W=P·t W=1,5kW·1,5h=2,25kWh   1kWh --- 50gr 2,25kWh --- x   x=2,25kWh·50gr/1kWh≈113gr b) P=1800W=1,8kW k=15gr   50gr --- 1kWh 15gr --- n   n=15gr·1kWh/50gr=0,3kWh t=W/P t=0,3kWh/1,8kW=10min c) P=100W=0,1kW t=5h W=P·t W=0,1kW·5h=0,5kWh   1kWh --- 50gr 0,5kWh --- y   y=0,5kWh·50gr/1kWh≈25gr d) P=2400W=2,4kW W=0,08kWh t=W/P t=0,08kWh/2,4kW=2min   1kWh --- 50gr 0,08kWh --- z   z=0,08kWh·50gr/1kWh=4gr   Test3   Zad1 a) równolegle b) szeregowo   Załącznik...   Zad2 a) każda 100mA b) po lewej 200mA nad żarówą 150mA pozostałe 50mA   Test4   Zad1 a) każda 4,5V b) 1,5V   Zad2 a) 2A=2000mA 0,2A=200mA 0,002A=2mA 20mA b) 0,5V=500mV 0,05V=50mV 0,005V=5mV 5000mV             Załącznik: ___________________________  

Dodaj swoją odpowiedź