W sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy ,jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2,40zł ? Oblicz zysk za sprzedaż ,jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej. Wypisz wszystkie

W sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy ,jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2,40zł ? Oblicz zysk za sprzedaż ,jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej. Wypisz wszystkie obliczenia dotyczące zadania.
Odpowiedź

160*5/8=160*0,625=100kg sprzedano 100*2,40=240zł wpłacono do kasy 100*0,8=80zł zysku

160kg × [latex] frac{5}{8} [/latex] = 100kg Sprzedano 100 kg jabłek. 100kg × 2,40zł/kg = 240zł Do kasy wpłynęlo 240zł 100kg × 0,80 = 80zł ~M45

Dodaj swoją odpowiedź