zadanie z fizykii, daje najj i pkt za poprawną odpowiedź do zadania w załaczniku,  

zadanie z fizykii, daje najj i pkt za poprawną odpowiedź do zadania w załaczniku,  
Odpowiedź

1.Q=c*m* zmiana t c=2100J/kg*°C m=0,5kg tp=-2°C tk=0°C zmiana t=2°C Q=2100J/kg*°C*0,5kg*2°C Q=2100J 2.Q=ct*m ct=334000J/kg m=0,5kg Q=334000J/kg*0,5kg Q=167000J 3. Q=c*m* zmiana t c=4200J/kg*°C m=0,5kg tp=0°C tk=100°C zmiana t=100°C Q=4200J/kg*°C*0,5kg*100°C Q=210000J 4.Q=cp*m cp=2256000J/kg m=0,5kg Q=2256000J/kg*0,5kg Q=1128000J tp-temperatura początkowa tk-temperatura końcowa ct-ciepło topnienia cp-ciepło parowania Mam nadzieję, że pomogłam;)

m=0,5kg c(l)=2100J/kg·°C c(w)=4200J/kg·°C ct=334000J/kg cp=2256000J/kg Δt₁=2°C Δt₂=100°C a) E₁=m·c·Δt E₁=0,5kg·2100J/kg·°C·2°C=2100J b) E=m·ct E₀=0,5kg·334000J/kg=167000J E₂=E₁+E₀ E₂=2100J+167000J=169100J c) E=m·c·Δt E₀=0,5kg·4200J/kg·°C·100°C=210000J E₃=E₂+E₀ E₃=169100J+210000J=379100J d) E=m·cp E₀=0,5kg·cp=2256000J/kg=1128000J E₄=E₃+E₀ E₄=379100J+1128000J=1507100J≈1,5MJ   Odp.: Należy dostarczyć około 1,5MJ ciepła.

Dodaj swoją odpowiedź