Kim był Bronisław Markiewicz. Opisz jego dziecińsstwo kiedy się urodził, sporządź długą notatkę na 3 strony A4     Napisane własnymi słowami

Bronisław Bonawentura Markiewicz,urodzony 13 lipca 1842r.,zmarłszy 29 stycznia 1912r. Był kapłanem diecezji przemyskiej,proboszczem w Błażowej oraz cenionym duszpasterzem i profesorem teologii pastoralnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.W 1885 r. udał się do Włoch, gdzie został uczniem św. Jana Bosko.Po powrocie do Polski, objął parafię w Miejscu Piastowym, gdzie zajmował się w utworzonych przez siebie zakładach wychowawczych młodzieżą opuszczoną i zaniedbaną.Był autorem i wydawcą wielu publikacji i dramatu, pt. Bój bezkrwawy, w którym przepowiedział Papieża Polaka.W 1897r. skierował do biskupa przemyskiego i do papieża prośbę o pozwolenie na założenie Zgromadzenia Michała Archanioła.Mimo usilnych starań nie doczekał się chwili zatwierdzenia Zgromadzenia. 19 czerwca 2005 w Warszawie został beatyfikowany.Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu przybrała ks. Bronisława Markiewicza za swojego patrona.     Mam nadzieję,że pomogłem,troche pisałem ;)