Podaj 8 czasowników rozdzielnie złożonych w Języku Niemieckim z przykładami. ( Jak zastosować je w zdaniu )

Der Zug ab- abfahren (odjeżdżać) Der Zug fährt gleich ab. (Pociąg zaraz odjeżdża.) an- anrufen (zadzwonić) Ich rufe dich morgen an. (Zadzwonię do Ciebie jutro.) auf- aufräumen (posprzątać) Die Kinder räumen das Zimmer auf. (Dzieci sprzątają pokój.) aus- aussteigen (wysiadać) Du steigst am Marktplatz aus. (Ty wysiadasz na rynku.) ein- einladen (zapraszać) Ich lade dich herzlich ein. (Zapraszam Cię serdecznie.) einsteigen (wsiadać) Bitte steigen Sie ein! (Proszę wsiadać!) fort- fortsetzen (kontynuować) Er setzt seine Reise fort. (On kontynuuje swoją podróż.) mit- mitnehmen (zabierać ze sobą) Was nehmen wir zu der Party mit? (Co weźmiemy ze sobą na imprezę?)