Napisz jakie to części mowy i opisz ich formy fleksyjne. ciebie, szkołami, idź, po, pięcioro, powtórka, zrobilibysmy, obrazie, malowanie, stój, piękniej,niesprawiedliwie, tylko, bo, i ten, z , biel, szafami.

szkołami-rzeczownik ,l.mn, N , r.ż piecioro-liczebnik powtórka-rzeczownik,l.poj, M, l.poj, r.ż zrobilismy-czasownik,l.mn,os 1, czas przeszły , r.nm-os obrazie-rzeczownik,Msc,l.poj,r.m piękniej-przysłówek niesprawiedliwie-przysłówek biel-rzeczownik,m,l.poj,r.ż szafami-rzeczownik,N,l.mn,r.ż ciebie-chyba rzeczownik,D,l.poj z-przyimek   nie wiem wszystkiego ale masz tyle ; )