Potrzebuje odpowiedzi na te pytania, tylko nie z translatora :) co czytasz najchętniej ?  co przeczytałaś ostanio ? o czym przeczytałeś? co ci się najbardziej podobało ? (w tym co czytałeś ostatnio) dlaczego powinno się duzo czytac ? Daje naj

Ich bin ein grosser Leseratte und ich lese viele Bucher. Am liebsten lese ich Krimis, Jugendromane, Biografie und Abenteuerromane. Letztens habe ich das Buch unter dem Titel "Wir Kinder vom Bahnhof Zoo" gelesen. Dieses Buch erzahlt von Madchen, die drogenabhangig ist. Dieses Buch hat mir sehr gefallen, denn die Hauptfigur ist in meinem Alter und beruhrt wichtiges Thema - Drogen und Prostitution. Man soll viele Bucher lesen, denn sie erweitern unsere Fantasie und sie konnen uns viel lernen. Ausserdem wenn wir Bucher lesen, konnen wir interessantes Abentuer erleben und spannend Zeit verbringen.  (Jestem wielkiem molem książkowym i czytam dużo książek. Najchętniej czytam kryminały, powieści młodzieżowe, biografie i powieści przygodowe. Ostatnio przeczytałam książkę pt. "My dzieci z dworca Zoo". Książka ta opowiada o dziewczynce, która jest uzależniona od narkotyków. Bardzo mi się podobała ta książka, ponieważ główna bohaterka jest w moim wieku i porusza ważne tematy - narkotyki i prostytucja. Powinno się czytać dużo książek, ponieważ rozwijają naszą fantazję i mogą nas dużo nauczyć. Poza tym kiedy czytamy książki, możemy przeżyć interesującą przygodę i ciekawie spędzić czas.)  :)