Zjawisko dyfuzji to proces polegający na samorzutnym mieszaniu się cząsteczek np. cieczy, gazu lub ciał stałych. przykłady dyfuzji:- rozpylanie dezodorantów w zamkniętym pomieszczeniu (po chwili czujemy zapach w calym pomieszczeniu) - herbata w szklance (woda takiego samego koloru jak esencja) - trujące gazy z kominów, spaliny samochodowe (rozprzestrzeniają się w powietrzu zanieczyszczając środowisko) itd.
Zjawisko dyfuzji i jego przykłady
Zjawisko dyfuzji i jego przykłady...
Materiałoznawstwo- odpowiedzi na pytania
1. Przedstawiać budowę atomu.-
Atom jest skupieniem drobnych cząstek materii, zwanych elementarnymi tj: elektrony, protony, neutrony. Protony i neutrony to inaczej nukleony i tworzą one jądro atomu a wokół niego krążą elektrony.
Ka...
Hipotezy, Newton itp
Twórcą hipotezy o cząsteczkowej budowie ciał był Demokryt z Abdery. Żył on ok. 460 -ok. 370 p.n.e. Był najbardziej wszechstronnie wykształconym uczonym przed Arystotelesem. To tyle jeśli chodzi o twórcę, przejdźmy do tego co napisał.
Antropologia kulturowa - wykłady.
Wykład 1
Antropologia kulturowa- przedmiot i zakres.
Jest to nauka o człowieku, filozofia człowieka.
W Europie dzieli się ona na kilka odrębnych dziedzin (różnych gałęzi nauki):
- antropologia fizyczna(wchodzi w s...
Roztwory koloidalne
Roztwory koloidalne
Podział koloidów
Koloidy (zole) są to układy o dużym stopniu rozdrobnienia. Są stanem pośrednim pomiędzy roztworami rzeczywistymi, które są układami fizycznie jednorodnymi o rozdrobnieniu cząsteczkowym a zawie...