pomidory 8zł/kg Za 5 pomidorów zapłacono 5,60zł. Ile ważyły te pomidory? plis na teraz
pomidory 8zł/kg Za 5 pomidorów zapłacono 5,60zł. Ile ważyły te pomidory? plis na teraz
8zł--------->1kg 5,6zł------>x [latex]\\ x= frac{5,6zł cdot 1kg}{8zł} \\ x=0,7kg[/latex]
5,60 : 8,0 = 70 dag ( zrób sobie to pisemnie :)) Odp :Pomidory ważyły 70 dag