pomidory 8zł/kg Za 5 pomidorów zapłacono 5,60zł. Ile ważyły te pomidory? plis na teraz

pomidory 8zł/kg Za 5 pomidorów zapłacono 5,60zł. Ile ważyły te pomidory? plis na teraz
Odpowiedź

8zł--------->1kg 5,6zł------>x   [latex]\\ x= frac{5,6zł cdot 1kg}{8zł} \\ x=0,7kg[/latex]

5,60 : 8,0 = 70 dag ( zrób sobie to pisemnie :))   Odp :Pomidory ważyły 70 dag

Dodaj swoją odpowiedź