Scenariusz lekcji języka hiszpańskiego. Temat: ¿Dónde vives? - verbos regulares y muebles
SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO
Klasa: I gimnazjum
Czas: 45 min.
Temat: ¿Dónde vives? - verbos regulares y muebles.
Cel główny:
Uczeń potrafi:
- GRAMATYKA: odmienic w czasie teraźniejszym czasowniki z grupy II -er i III -ir,
- LEKSYKA: operować podstawowymi zwrotami w zakresie sytuacji codziennych: pytanie o drogę; opisac pomieszczenia domu;
Formy pracy:
- indywidualna,
- grupowa,
Metody:
- lingwistyczne (komunikatywne),
- podające (objaśnienia),
- praktyczne,
Środki dydaktyczne:
podręcznik - "Español de pe a pa" cz. 1 (podręcznik i zeszyt ćwiczeń) + płyta CD + tablica
Przebieg lekcji:
Tok lekcji oraz Czynności ucznia
1. Przywitanie, sprawdzenie obecności,
2. Sprawdzenie pracy domowej (u każdego ucznia w czasie trwania lekcji),
3. Krótka powtórka z czasowników z grupy I -ar w czasie teraźniejszym
4. Zapoznanie uczniów z tematem lekcji - Uczniowie zapisują temat lekcji do zeszytu.
5. Objaśnenie odmiany czasowników w czasie teraźniejszym dwóch grup czasowników regularnych: II -er, III - ir
6. Zapisanie do zeszytu informacji na temat odmianych czasowników.
7. Ćwiczenie 1 str.39 (podręcznik)
8. Odsłuchanie dialogów ze strony 36 i 37 (podręcznik)
9. Praca w grupach/parach : ułożenie prostych dialogów z uzyciem podstawowych zwrotów pytania o droge.
10. Ocena aktywności i odczytanie dialogów.
11. ćwiczenie 2 str. 39 (podręcznik)
12. cwiczenie 1 i 2 str. 20/21 (zeszyt ćwiczeń)
13. Zapoznanie się ze słownictwem zawartym na str. 39 (podrecznik)
14. Zadanie domowe: 3/22 (zeszyt ćwiczeń) i 11/30 (zeszyt ćwiczen)
15. Podsumowanie - Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela dotyczące tematu lekcji,
16. Zakończenie zajęć