Oblicz ceny owoców, wiedząc, że: za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 1 kg śliwek zapłacono 6zł, za 2kg gruszek i 1kg jabłek i 1 kg śliwek zapłacono 9zł, za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 2kg śliwek zapłacono 8zł

Oblicz ceny owoców, wiedząc, że: za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 1 kg śliwek zapłacono 6zł, za 2kg gruszek i 1kg jabłek i 1 kg śliwek zapłacono 9zł, za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 2kg śliwek zapłacono 8zł
Odpowiedź

j- jabłka g- gruszki s- śliwki   1kg G+1kg J+ 1kg S===>6zł 2kg G+1kg J+ 1kg S===>9zł 1kg G+ 1kg J+ 2kg S===>8zł     czyli z pierwszych dwóch zakupów można się dowiedzieć ceny gruszek (jabłka i śliwki maja taką samą masę w obu przypadkach) 9zł-6zł=3zł===> cena 1kg gruszek   z pierwszego i ostatniego można się dowiedzieć ceny ślwek (jabłka i gruszki maja taką samą masę)   8zł-6zł=2zł===>cena 1kg śliwek     mając dwie ceny (gruszki i śliwki) możemy obl;iuczyć cene 1kg jabłek)   1kg G+1kg J+ 1kg S===>6zł 3zł+J+2zł=6zł J=6zł-5zł J=1zł===>cena 1kg jabłek     Odp. Cena jabłek będzie wynosić 1zł, gruszek 3zl  a śliwek 2zł     mam nadzieje, ze pomogłem   W razie jakich kolwiekc wątpliwości pisz na PW

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

oblicz ceny owoców wiedząc że; za 1kg gruszek i 1 kg jabłek i 1kg śliwek zaplacono 6zł , za 2kg gruszek i 1kg jabłek i 1kg śliwek zapłacono 9zł, za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 2kg śliwek zapłacono 8zł

oblicz ceny owoców wiedząc że; za 1kg gruszek i 1 kg jabłek i 1kg śliwek zaplacono 6zł , za 2kg gruszek i 1kg jabłek i 1kg śliwek zapłacono 9zł, za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 2kg śliwek zapłacono 8zł...

Matematyka

Oblicz ceny owoców, wiedząc że: - za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 1kg śliwek zapłacono 6zł - za 2kg gruszek i 1kg jabłek i 1kg śliwek zapłacono 9zł - za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 2kg śliwek zapłacono 8zł

Oblicz ceny owoców, wiedząc że: - za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 1kg śliwek zapłacono 6zł - za 2kg gruszek i 1kg jabłek i 1kg śliwek zapłacono 9zł - za 1kg gruszek i 1kg jabłek i 2kg śliwek zapłacono 8zł...