Ułóż dwa zadania z treścią rozwiąż je klasa 4
Ułóż dwa zadania z treścią rozwiąż je klasa 4
sory ale nie przeczytalam do konca
zad.1] Mama kupiła bilety do kina dla całej ośmioosobowej rodziny.Jle mama zapłaciła, jeżeli 1 bilet kosztował 9zł? 8=ilość członków rodziny 9zł=cena 1 biletu rozwiązanie: 8×9zł=72zł odp. Mama zapłaciła za bilety 72zł. zad.2] Zosia kupiła 8 kg jabłek za 64zł. Ile kosztował 1kg jabłek? 8=ilość kg jabłek 64zł=wartośc zakupów 64:8=8 odp. 1kg jabłek kosztował 8zł