Czy warto uczyć się języków obcych?
Wiedza na temat języków obcych jest w dzisiejszych czasach głównie brana pod uwagę i zarazem przydatna w życiu codziennym. Dlatego moim zdaniem warto się ich uczyć.
Zacznę od sprawy ludzkich marzeń. Zauważmy, że mnóstwo ludzi pragnie wyjechać za granicę w celu znalezienia lepszej pracy a dzięki niej większych zarobków. Lecz aby zafundować sobie i swojej rodzinie dobrą przyszłość należy od młodych lat uczyć się języków obcych. Z całą pewnością osoba, która nie ma chęci do nauki, nie znajdzie takich warunków do życia w innym kraju, jakich sobie zażyczyła.
Sądzę, że podstawą w tych okolicznościach jest głównie chęć do praktykowania nowego słownictwa zagranicznego.
Kolejnym argumentem potwierdzającym tezę jest porozumiewanie się z obcokrajowcami.
Nie możemy jechać do nieznanego nam kraju nie rozumiejąc znaczenia wyrazów. Konwersacja z którymkolwiek człowiekiem byłaby dosłownie niewykonalna. Nasz rozmówca czuł by się zdezorientowany i nieskłonny do dalszej próby porozumienia się. My także doświadczalibyśmy dyskomfort oraz zażenowanie. W takich sposobnościach powinniśmy wykazać się przede wszystkim inteligencją, a nie partactwem i nieznajomością języka.
Słownictwem cudzoziemskim zobowiązani jesteśmy posługiwać się również w celu dowiadywania się informacji.
W ten sposób chciałabym przytoczyć ostatni argument, którym jest zapoznanie kultury i tradycji w
danej potędze. Na świecie jest sporo księstw, państw mających w posiadaniu własnościowe dziedzictwa kulturowe, obyczaje, a z całą pewnością ogromną ilość kart historycznych podzielonych na wieki.
Człowiek interesuje się nieznanym i pożąda więcej wiedzy.
Ciąży ku zgłębieniu wiadomości, które go najbardziej pasjonują.
Podsumowując swoje rozważania widać przede wszystkim potrzeby ludzkie:
poznania świata i ludzi. Te konieczności świadczą o tym, że warto uczyć się języków obcych.