Witaj :) zadanie 1. Jeżeli w badanej przestrzeni istnieje pole magnetyczne, to po odchyleniu swobodnie zawieszonej igły magnetycznej - powróci ona do swego poprzedniego położenia. zadanie 2. Nie namagnesowany pręt poznamy po tym, że zbliżając jego koniec prostopadle do środka pręta namagnesowanego nie zaobserwujemy przyciągania. W przypadku zbliżania końca pręta namagnesowanego prostopadle do środka pręta nie namagnesowanego wzajemne przyciąganie zaobserwujemy. Powodem takiego wzajemnego zachowania się namagnesowanego i nie namagnesowanego pręta jest fakt, że środkowe części magnesów "sztabkowych" [prętów, sztabek, pasków itp] są praktycznie nie namagnesowane. Semper in altum................................pozdrawiam :) Jeśli podoba Ci się to rozwiązanie, możesz uznać je za najlepsze- wówczas otrzymasz zwrot 15% punktów wydanych na to zadanie. W przypadku 1 rozwiązania możesz to zrobić po godzinie od jego dodania. PS. W razie wątpliwości - pytaj :)
Pomożecie?? 1.Zaproponuj doświadczalny sposób stwierdzenia istnienia w przestrzeni pola magnetycznego. 2.Masz do dyspozycji dwa różne kawałki stalowe, z których jeden jest magnesem.? W jaki sposób je odróżnic?
Pomożecie?? 1.Zaproponuj doświadczalny sposób stwierdzenia istnienia w przestrzeni pola magnetycznego. 2.Masz do dyspozycji dwa różne kawałki stalowe, z których jeden jest magnesem.? W jaki sposób je odróżnic?...