kamień o ciężarze 1,2N rzucony pionowo w górę, mający w chwili wyrzutu energię kinetyczną 12J, gdy pominiemy opór powietrza, wzniesie się na wysokość?

kamień o ciężarze 1,2N rzucony pionowo w górę, mający w chwili wyrzutu energię kinetyczną 12J, gdy pominiemy opór powietrza, wzniesie się na wysokość?
Odpowiedź

Witam,   Dane: Fc=1,2N  ciężar kamienia (siła ciężkości) Ek=12J  energia kinetyczna kamienia   Szukane: h=?  wysokość   w zadaniu mamy do czynienia z rzutem pionowym w górę z prędkością początkową   zadanie można rozwiązać z zasady zachowania energii mechanicznej: na dole:  Ek=12J  ,  Ep=0 na wysokości h:  Ek=0  ,  Ep=mgh   w takim razie: Ek=Ep   ciężar ciała wynosi:  Fc=mg   wobec tego: Ek=Fc*h   podstawiamy wartości do powyższego wzoru: 12=1,2*h  /: 1,2 10=h h=10 m ============================================================ proszę bardzo, pozdrawiam :)

Dodaj swoją odpowiedź
Fizyka

Kamień o ciężarze 1.2N rzucony pionowo w górę, mający w chwili wyrzutu energię kinetyczną 12J, gdy pominiemy opór powietrza wzniesie się na wysokość? Ma ktoś cały sprawdzian, w którym jest to zadanie? Jest mi bardzo potrzebny na jutro.

Kamień o ciężarze 1.2N rzucony pionowo w górę, mający w chwili wyrzutu energię kinetyczną 12J, gdy pominiemy opór powietrza wzniesie się na wysokość? Ma ktoś cały sprawdzian, w którym jest to zadanie? Jest mi bardzo potrzebny na jutro...

Fizyka

Kamień o ciężarze 1.2N rzucony pionowo w górę, mający w chwili wyrzutu energię kinetyczną 12J, gdy pominiemy opór powietrza wzniesie się na wysokość?

Kamień o ciężarze 1.2N rzucony pionowo w górę, mający w chwili wyrzutu energię kinetyczną 12J, gdy pominiemy opór powietrza wzniesie się na wysokość?...