Rozwiń w podpunktach wczesne dzieciństwo Ani Shirley.

Ania Shirley urodziła się w Bolingbroke w Nowej Szkocji. Jej rodzicami bylu Berta i Walter Shirley. Obydwoje byli nauczycielami w liceum. Mama dziewczynki zmarła, kiedy ta miała trzy miesiące na febrę, a ojciec trzy dni później na tę samą chorobę. Po śmierci rodziców Anię przygarnęła pani Thomas, chociaż sama była biedna i miała męża pijaka. Wychowywała sierotę Shirley przez grzeczność. Po pewnym czasie wyprowadziła się z państwem Thomas z Bolingbroke do Marsylville i mieszkała z nimi do ukończenia ósmego roku życia. Pomagała im w wychowywaniu czwórki dzieci. Jakiś czas potem pan Thomas wpadł od pociąg i jego matka przygarnęła pania Thomas i jej dzieci, ale Ani nie chciała przygarnąć. Ania Shirley została przygarnięta przez panią Hammond. W jej domu opiekowała sie ośmiorgiem dzieci, a zwłaszcza bliźniętami, których było aż trzy pary. W tym czasie pan Hammond pracował w małym traktacie, a pani Hammond zajmowała się domem. Po śmierci męża, pani Hammond rozdzieliła dzieci po krewnych i wyjechała do Stanów Zdjednoczonych. Następnie mała Shirley trafiła do sierocińca w Hopetown (ang. Miasto Nadziei). Spędziła w nim cztery miesiące, do czasu, kiedy przyjechała pani Spencer. Na koniec tułaczki, Ania w wieku lat jedenastu trafiła do Maryli i Mateusza Cuthbertów na Zielone Wzgórze. Tam spędziła swoje dzieciństwo i dorastała. Anna Shirley nazywała siebie Anią z nikąd, gdyż dopóki nie trafiła do Cuthbertów wędrowała po rodzinach nie będąc niczyim dzieckiem. liczę na naj :)

1. Przybycie Ani na Zielone Wzgórze a)Kłótnia z panią Małgorzatą b)Przeprosiny  2. Poznawanie otoczenia a) poznanie Diany b) pójście do szkoły 3. Szkoła a) niegrzeczne zchowanie Ani b) rozbicie tabliczki na głowie Gilberta c) przezywanie Ani od "marchewki" 4. Przyjaźń a) podanie Dianie wina porzeczkowego b) pomoc przy dziecku