Zadanie tekst.1 Jasiu zbiera pieniążki na pluszaka który kosztuje 50 zł a Kasia zbiera na lalke która tyle samo kosztuje co pluszak. Jaś ma już 26 zł a Kasia dwa razy mniej niż Jaś. O ile pieniedzy więcej ma Jasiu od Kasi? Wykonaj obliczenia.

Zadanie tekst.1 Jasiu zbiera pieniążki na pluszaka który kosztuje 50 zł a Kasia zbiera na lalke która tyle samo kosztuje co pluszak. Jaś ma już 26 zł a Kasia dwa razy mniej niż Jaś. O ile pieniedzy więcej ma Jasiu od Kasi? Wykonaj obliczenia.
Odpowiedź

50zł => cena lalki 26zł => tyle ma Jaś 26 : 2 =>tyle ma Kasia 26:2 = 13zł Odp. Kasia uzbierała do tej pory 13zł

26 zł - kwota uzbierana przez Jasia 26 zł: 2 = 13 zł - kwota uzbierana przez Kasię 26 zł - 13 zł = 13 zł Odp:  Jaś ma o 13 zł wiecej niż Kasia.

Dodaj swoją odpowiedź