Wyjasnij co to jest : Epoka Stanisławowska, konfederacja , Konstytucja 3 maja , plisss potrzebuję daje naj za poprawne odp. :)

Wyjasnij co to jest : Epoka Stanisławowska, konfederacja , Konstytucja 3 maja , plisss potrzebuję daje naj za poprawne odp. :)
Odpowiedź

epoka stanisławowska-Epoka stanisławowska to umowne określenie lat rządów Stanisława Augusta Poniatowskiego konfederacja- grupa utworzona przez partie, państwa lub miasta dla osiągnięcia określonych celów. Taka forma stowarzyszenia zakłada zachowanie pełnej równości konstytucja 3 maja-Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce. licze na naj pzdr:**

Dodaj swoją odpowiedź