1.dwuosobowa ławka kosztuje 399 zł, a krzesło 68 zł. Ile trzeba zapłacić za ławki i krzesełka do pracowni języka do pracowni języka polskiego, jeśli mają być w niej miejsca dla 30 uczniów. 2.Telewizor kosztuje 4996 zł. Przy kupnie klient może wpłacić 100
1.dwuosobowa ławka kosztuje 399 zł, a krzesło 68 zł. Ile trzeba zapłacić za ławki i krzesełka do pracowni języka do pracowni języka polskiego, jeśli mają być w niej miejsca dla 30 uczniów.
2.Telewizor kosztuje 4996 zł. Przy kupnie klient może wpłacić 100 zł, a resztę w 12 równych ratach. Jaka jest wysokość raty?
3.Gołąb pocztowy przelatuje w ciągu minuty 1600 m. Jaką drogę pokona ten gołąb w ciągu godziny?
4. Ile samochodów należałoby umyć, aby zysk wyniósł co najmniej 2000 zł. Ile czasu zajmie umycie tylu samochodów.
5.