Pojęcia : I i II zasada termodynamiki,proces odwracalny i nieodwracalny, równanie stanu , ciepło właściwe i wewnętrzne. Na dziś proszę i wzory jeszczę bym prosiła jak są do danego pojęcia.

Pojęcia : I i II zasada termodynamiki,proces odwracalny i nieodwracalny, równanie stanu , ciepło właściwe i wewnętrzne. Na dziś proszę i wzory jeszczę bym prosiła jak są do danego pojęcia.
Odpowiedź

pierwsza zasada termodynamiki - zmiana energii wewnętrznej ciała moze zachodzic przez przekazywanie ciepła lub przez wykonywanie pracy albo  przez jedno  i  drugie .     druga zasada termodynamiki -niemozliwy  jest taki proces, którego  jednym  rezultatem  byłoby pobranie ciepła ze żródłao  temp. wyzszej i  zamiana tego  ciepła  w całości na prace   Proces odwracalny – proces termodynamiczny, którego kierunek można odwrócić poprzez nieskończenie małą zmianę wartości jednej lub więcej zmiennych stanu termodynamicznego. Proces nieodwracalny – proces termodynamiczny, powodujący wzrost sumy entropii układu i otoczenia. Nazwa sugeruje, że proces odwrotny do danego procesu nieodwracalnego jest niemożliwy.   Równanie stanu jest związkiem między parametrami układu termodynamicznego, takimi jak ciśnienie , gęstość masy , temperatura , entropia , energia wewnętrzna , który można zapisać w postaci następującego równania: Ciepło właściwe – ciepło potrzebne do zwiększenia temperatury ciała o jednostkowej masie o jedną jednostkę     

Dodaj swoją odpowiedź