Napisz wypowierdz pod tytułem "Wigilia najpiękniejszy dzień w roku". 3 akapity na 1-1,5 strony. Max punktów. Ale szybko!

Z Wigilią wiąże się mnóstwo zwyczajów i przesądy sięgających jeszcze pogańskich wierzeń. Jednym z nich był zakaz szycia, tkania, motania i przędzenia. Uważano je za czynności lubiane przez demony wody, które mogły zjawić się wszędzie tam, gdzie zakaz złamano. Przetrwał też przesąd, że jeśli w wigilijny poranek pierwszym gościem w domu będzie młody chłopiec, przyniesie to szczęśliwy rok.  Niektóre gospodynie umieszczają w jednym uszku w barszczu grosik - dla tego kto na niego trafił szykowało się szczęście przez najbliższy rok. Wszelkie zranienia oraz choroby w czasie świąt odbierane są jako zapowiedź kłopotów ze zdrowiem. Myśliwi tego dnia tradycyjnie udają się na polowanie, którego pomyślny wynik zapewni opiekę na cały rok patrona łowiectwa św. Huberta.

"wigilia najpiękniejszy dzień w roku" Wigilia każdy na pewno przyzna że jest to najpiekniejszy, i jedyny taki dzień w roku.Dorośli mają w ten czas najwięcej na głowie, ponieważ oni muszą to wszystko załatwić.Ś wiąteczne zakupy, kupno choinki, przygotowanie świątecznych potraw i wiele innych ważnych w ten dzień rzeczy.     Wigilia- Napewno każde dziecko czeka na ten dzień z wielu powodów.Najważniejszym z nich jest to że przychodzi święty Mikołaj i zostawia pod choinką wiele prezentów z których to dzieci się radują.Drugim jest to ,że jest wolne od zajęć edukacyjnych.Dzień wypoczynku także od pracy.Dla dorosłych jest to czas radosny ponieważ przyjeżdża rodzina która razem zasiada do świątecznego stoły razem.Niewiele jest takich dni w roku w których wszyscy zasiadają przy jednym stole.Wszyscy starają się być dla siebie mili ,uprzejmi i starają się nie kłócić i złościć na siebie.Dla starszych członków rodziny jest to także czas radosny jak i czas zadumy i wyciszenia.Wspólne strojenie choinki, robienie przez dzieci łańcuchów chionkowych.Cała rodzina zasiada do stołu.Stół pięknie nakryty, niekiedy dwanaście potraw ,sianko pod obrusem ,wspólne dzielenie się opłatkiem, życzenia świąteczne.Wszyscy śpiewamy kolędy.Choinka pachnie, pięknie ozdobiona łańcuchami, lampkami i wieloma kolorowymi bąbkami. Wszyscy się cieszą. Po kolacji wigilijnej tak przez dzieci wyczekiwane otwieranie prezentów.Cała rodzina idzie potem razem na pasterke do koścoła z radością przywitać nowonarodzone dzieciątko Boże.      W ten dzień najlepiej nie kłócić się z rodziną i być szczęśliwym.Przy dzieleniu się opłatkiem podziękować rodzicom za wszystko co dla nas zrobili. I czekać z utęsknieniem na nastętne święta.   Mam nadzieję że dobrze :) (najwyżej zmień coś) Pozdrawiam !!