W linku jest sprawdzian z historii dla klasy 3 gimnazjum do grupy a proszę o podanie mi odpowiedzi na te pytania (jest to sprawdzian "Czas wielkich  zmian") Proszę, do dzisiaj Z góry dziękuje ! :D Przeprasza za słaba jakość, jak by co pytajcie

Czas wielkich zmian   ODPOWIEDZI DO ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH I ICH PUNKTACJA Numer zadania 1. 2. 3. 4. 5. 14. 15. 16. Właściwa odpowiedź C A C D B D C A Punktacja Za każdą właściwą odpowiedź uczeń otrzymuje 1 punkt.   ODPOWIEDZI DO ZADAŃ OTWARTYCH I KRYTERIA ICH PUNKTOWANIA Nr zad. Właściwa odpowiedź Punktacja Kryteria punktowania 6. 1. bitwa pod Yorktown 2. uchwalenie konstytucji Stanów Zjednoczonych 3. ogłoszenie Deklaracji praw człowieka  i obywatela 4. drugi rozbiór Polski 0–1 Ułożenie wszystkich wydarzeń w porządku chronologicznym – 1 p. 7. konstytucja, insurekcja kościuszkowska 0–2 Każdy właściwie dopisany termin – 1 p. 8. Jerzy Waszyngton – stał na czele armii amerykańskiej,wybrany na pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych Marie Joseph de La Fayette – uczestnik walk  o niepodległość Stanów Zjednoczonych, dowódca francuskiej Gwardii Narodowej Jean Paul Marat – jeden z przywódców jakobinów, podczas rewolucji francuskiej nawoływał do krwawej rozprawy z arystokracją Jan Dekert – prezydent Warszawy, w czasie obrad Sejmu Wielkiego upominał się o prawa mieszczan Hugo Kołłątaj – działacz oświatowy i polityczny, należał do stronnictwa patriotycznego, współautor Konstytucji 3 maja 0–5 Każde właściwe przyporządkowanie –1 p. 9.   Jan Kiliński to polski generał, który dowodził wojskami na Litwie, następnie wycofał się do Warszawy i zginął podczas rosyjskiego szturmu na Pragę. 0–1 Zaznaczenie zdania fałszywego –1 p. 10. Zaznaczenie granicy Prus po drugim i trzecim rozbiorze. 0–1 Każde właściwe zaznaczenie granicy –1 p. 11. Rosji, Austrii, Austrię 0–3 Właściwe uzupełnienie zdań– 1 p. 12. Na ilustracji przedstawiono przysięgę Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku.   0–1 Właściwa odpowiedź – 1 p. 13. Bezpośrednim skutkiem ukazanego zdarzenia był wybuch powstania kościuszkowskiego. 0–1 Właściwa odpowiedź – 1 p. 17. • Rzeczpospolita stała się monarchią konstytucyjną • wprowadzenie trójpodziału władzy • powołanie Straży Praw (razem z królem stanowiła organ władzy wykonawczej) • zniesienie liberum veto i wprowadzenie głosowania większością głosów • zniesienie wolnej elekcji • pozbawienie uprawnień politycznych szlachtę nieposiadającą majątku, co ograniczyło możliwość wpływania na decyzje sejmu przez oligarchię magnacką ...         Prawdo podobrze to jest to. Mam nadzieje na naj. : )