Ułóż zadanie do równania 3⅛·x=25 Rozwiąż je i sprawdź

Ułóż zadanie do równania 3⅛·x=25 Rozwiąż je i sprawdź
Odpowiedź

Jaś poszedł do sklepu i kupił 3 ⅓ kg jabłek po x zł za kg. Zapłacił 25 zł. Ile kosztował 1 kg jabłek?   3⅓ · x =25 x= 25 : 3⅓ x = 25 : 10/3 x= 25 · 0.3 x = 7.5   Kg jabłek kosztował 7.5 zł   Licze na naj :)

Zadanie Many 25 litrów soku.Oblicz na ile szklanek wystarczy tego soku,jeśli pojemnośc tej szklaki wynosi 3⅛ l.   Rozwiązanie 3⅛x =25 25/8x=25 25x=200 x=8  

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Ułóż zadanie do równania x:2,7=6,3 Rozwiąż je i sprawdź

Ułóż zadanie do równania x:2,7=6,3 Rozwiąż je i sprawdź...