w załączniku !! Tam są dwa zadania proszę szybko daje dużo punktów 

w załączniku !! Tam są dwa zadania proszę szybko daje dużo punktów 
Odpowiedź

Zad. 4 Prędkość złodzieja: Vz = 250 m/min Prędkość policjanta: Vp = 300 m/min odległość między złodziejem a policjantem: 150 m   a) V = s/t  => s = V·t, gdzie V - prędkość, s - droga (dystans), t - czas   Dystans (droga), który przebiegł złodziej: - po 1 min t = 1 min; Vz = 250 m/min sz = 250 · 1 = 250 m - po 2 min t = 2 min; Vz = 250 m/min sz = 250 · 2 = 500 m - po 3 min t = 3 min; Vz = 250 m/min sz = 250 · 3 = 750 m Dystans (droga), który przebiegł policjant: - po 1 min t = 1 min; Vp = 300 m/min sp = 300 · 1 = 300 m - po 2 min t = 2 min; Vp = 300 m/min sp = 300 · 2 = 600 m - po 3 min t = 3 min; Vp = 300 m/min sp = 300 · 3 = 900 m O ile zmniejszyła się odległość między policjantem a złodziejem - po 1 min sp - sz = 300 - 250 = 50 m - po 2 min sp - sz = 600 - 500 = 100 m - po 3 min sp - sz = 900 - 750 = 150 m Odległość między policjantem a złodziejem - po 1 min 150 - (sp - sz) = 150 - (300 - 250) = 150 - 50 = 100 m - po 2 min 150 - (sp - sz) = 150 - (600 - 500) = 150 - 100 = 50 m - po 3 min 150 - (sp - sz) = 150 - (900 - 750) = 150 - 150 = 0 m   patrz załącznik   Po ilu minutach policjant dogoni złodzieja?   po 3 minutach Vp·t - Vz·t = 150 300·t - 250·t = 150 50t = 150 /:50 t = 3   b) Vz = 300 m/min; Vp = 350 m/min Vp·t - Vz·t = 150 350·t - 300·t = 150 50t = 150 /:50 t = 3 Odp. Policjant dogoni złodzieja po 3 minutach.   c) Vz = 200 m/min; Vp = Vz + 30 m/min = 200 + 30 = 230 m/min Vp·t - Vz·t = 150 230·t - 200·t = 150 30t = 150 /:30 t = 5 Odp. Policjant dogoni złodzieja po 5 minutach.   Zad. 5 dystans (droga): s = 20 km prędkość pieszego: Vp = 5 km/h czas rowerzysty: tr = 9:30 - 8:00 = 1,5 h prędkość rowerzysty: Vr czas pieszego: tp   Vr = s / tr Vr = ²⁰/₁,₅ = ²⁰⁰/₁₅ = 13⁵/₁₅ = 13⅓  km/h   20 - Vp·t = 20 - 5·1,5 = 20 - 7,5 = 12,5 km   Vp = s/tp  => tp = s/Vp tp = 20/5 = 4 h 8:00 + 4 h = 12:00   Średnia prędkość rowerzysty wynosiła 13⅓ km/h. Gdy rowerzysta dotarł na miejsce, pieszy miał jeszcze 12,5 km do celu i na miejscu był dopiero o godzinie 12:00.      

Dodaj swoją odpowiedź