Proszę pomóżcie daje naj (to dla moiego młodszego brata) zad.1 Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł/kg i za 1,25 kg winogron po 4,20zł/kg? zad2.  Do iloczynu liczb 7,406 i 2,05 dodaj różnicę iczb 30, 06 i 0,97

Proszę pomóżcie daje naj (to dla moiego młodszego brata) zad.1 Ile trzeba zapłacić za 3,40 kg twarogu po 7,20 zł/kg i za 1,25 kg winogron po 4,20zł/kg? zad2.  Do iloczynu liczb 7,406 i 2,05 dodaj różnicę iczb 30, 06 i 0,97
Odpowiedź

Zad 1. 3,40 kg× 7, 20 zl/kg + 1,25×4,20 zl/kg=24,48 zl+5,25 zl=29,73 zl odp .Trzeba zapłacić 29, 73 zl. Zad 2. 7.406*2.05+30.06-0.97= 15,1823 + 29.09 =44.2723

zad 1 1kg twarogu - 7,40zł / :10 0,1kg = 10dag twarogu - 0,74zł /*4 0,4kg = 40dag twarogu - 2,96zł 7,40*3 =22,2zł - 3 kg tego twarogu 22,2zł+2,96zł = 25,16zł - 3,4kg tego twarogu 1kg winogron - 4,20zł / :4 0,25kg = 25dag winogron - 1,05zł 1,25kg winogron - 5,25zł zad 2 7,406 *2,05 + (30,06 - 0,97)= 15,1823 + 29,09=44,2723 -------------------------- Tak zapisujemy, jak czytamy licze na NAj.

Dodaj swoją odpowiedź