Wypisz problemy afryki oraz sposoby w jaki sobie z nimi radzą polscy misjonarze (wypiszcie chociaż problemy ok. 5)

Największym problemem Afryki jest ubóstwo, ponad połowa ludzi żyje za mniej niz jednego dolara dziennie.Gnębieni sa przez  choroby AIDS/HIV- rocznie umiera ponad 2 miliony ludzi, z tego powodu około 14 milionów dzieci jest osieroconych.1/3 ludzi jest niedożywiona.Dzieci bardzo często umieraja na chroby dróg oddechowych, malarie itd.Plscy misjonarze w Afryce szerzą oświatę, wiarę chrześcijańską.Zakładają kościoły, szkoły w których uczą i szerzą idee pokoju.Działa np. Solezjański Wolontariat Misyjny, Centrum Animacji Księży Werbistów- realizują projekty edukacyjne i niesienia pomocy  na rózne ważne cele.Założyli zbiorniki betonowe do gromadzenia wody pitnej, walczą z malaria, pomagaja w szpitalach, zbierają pieniadze na najwazniejsze cele dla najbardziej potrzebujacych, zakupują środki pierwszej pomocy.itd..