Na czym będzie polegała pierwsza pomoc w przypadku : -Zatrucia czadem -Zatrucia gazami drażniącymi -Przy zatruciach pokarmowych (Kiedy nie wolno wywoływać wymiotów ?)

Zatrucie czadem dostarczenie tlenu tj. wyprowadzenie poszkodowanego na powietrze zatrucie gazami j/w zatrucie pokarmowe wywołanie wymiotów   UWAGA!!! Wymiotów nie wolno wywoływać podczaz zatrucia gazami i czadem!!! Poszkodowany może umrzeć z powodu uduszenia!!

Podczas Zatrucia czadem oraz gazami drażniaćymi trzeba zabrać poszkodowanego w bezpieczne miejsce. Sprawdzić czy oddycha, zadzwonić po pogotwie i zostać z poszkodowanym Przy zatruciu pokarmowy należy nie podawać zbyt cieżkich rzeczy do jedzenia podawać mu tylko wodę do picia. Podczas zatrucia pokarmowego nie należy wywoływać wymiotów gdyż to może pogorszyć stan poszkodowanego