Piekarnia wytwarza 1 rodzaj chleba i bułek. Wypieka 600 chlebów i 1200 bułek. Koszt wytworzenia chleba w stosunku do bułki wynosi 2 do 1.Dzienny koszt produkcji chleba i bułek wynosi 600 zł. Jaki jest koszt wytworzenia 1 chelba i 1 bułki? 

Piekarnia wytwarza 1 rodzaj chleba i bułek. Wypieka 600 chlebów i 1200 bułek. Koszt wytworzenia chleba w stosunku do bułki wynosi 2 do 1.Dzienny koszt produkcji chleba i bułek wynosi 600 zł. Jaki jest koszt wytworzenia 1 chelba i 1 bułki? 
Odpowiedź

chleb 400zł bulki 200zł 400:600 200:1200  

Dodaj swoją odpowiedź