Sformułuj tezę i 3 argumenty do podanych przykładów:   a)Czy palenie papierosów szkodzi zdrowiu? b)Czy prawdziwe jest twierdzenie ,że: "internet to duża oszczędność czsu" ?   HELP POTRZEBUJE NA JUTRO!!!

a) TAK, ponieważ palenie powoduje bardzo poważne choroby. b)W dzisiejszych czasach wielu ludzi korzysta z internetu? dlaczego? ponieważ jest zródłem wiedzy na każdy temat. Jest tak wszechstronny iż można znaleść wiele ciekawych rzeczy nie tylko w formie informacji ale również zakupów. Istnieje wiele stron na których możemy odnaleść wiele interesujących nas rzeczy, zaczynając od gospodarstwa domowego kończąc na ubraniach.

Paląc papierosy zwiększasz ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgowego trzykrotnie. Wypalenie każdego papierosa wiąże się z natychmiastowym wzrostem ciśnienia tętniczego i przyspieszeniem akcji serca. Efekt ten jest szczególnie wyraźny podczas palenia pierwszego papierosa w godzinach porannych, kiedy ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgowego jest największe. Sprobuj ocenić wpływ papierosów na Twój układ krążenia mierząc tętno przed i po wypaleniu papierosa.         TAK POnieważ; - możesz dokonywać różnego rodzaju przelewów itp. - zamiast jechać specjalnie do biblioteki po jakąś książkę lub słownik możesz znaleźć ją w internecie, np. słowniki różnego rodzaju. - możesz wystawiać na aukcje rzeczy, które chcesz sprzedać, zamiast jeździć na jakieś targi. - w Internecie istnieje coś takiego jak wyszukiwarka, dzięki której możemy znaleźć znaczenie każdego słowa. - możemy wysyłać e -maile, zamiast chodzić na pocztę i wysyłać listy można zrobić to o wiele szybciej i za darmo dzięki temu. - prawie za darmo, tzn. jedynie za koszt połączenia, mamy możliwość ściągania filmów, muzyki i gier. Oszczędza to nasze pieniądze i czas, który stracilibyśmy na poszukiwanie jednej z wyżej wymienionych rzeczy w sklepach. - Dzięki globalnej sieci, mamy możliwość dokonania zakupów, siedząc w wygodnym fotelu przed ekranem komputera. Możemy zamówić dosłownie wszystko.