Życie codzienne starożytnych Rzymian. Na jutro pliiis :)

w mieście: -ulice były od rana wypełnione tłumem ludzi, -obowiązywał zakaz używania wozów i koni, tylko niektórych stać było na takie drogie pojazdy ( w tamtych czasach), ludzie musieli na ogól chodzić piechotą -często odbywały się tam widowiska np. walki gladiatorów, wyścigi zaprzęgów konnych czy też polowania. *w rodzinie rzymskiej władzę miał ojciec-od jego zależał los dziecka, on dysponował majątkiem rodziny i to on podejmował główne decyzje - matka nie posiadała praw politycznych, ale mogła się cieszyć (na miarę tamtych czasów) dużą swobodą gdy dzieci osiągały wiek około siedmiu lat zaczynały uczęszczać do szkoły a w wieku 12-15 lat mogły już wyjść za mąż. *większość rzymian mieszkała w fatalnych warunkach, dlatego też większość swojego czasu przebywali poza domem : im mieszkanie było ulukowane wyżej tym stromsze schody (prawie jak drabina) mieli do pokonania, mało tego czynsz był większy i warunki gorsze. Inaczej było z bogatą częścią miasta: ogromne wille, skromne z zewnątrz ale w środku piękne. -rozrywką rzymian było częste odwiedzanie łaźni- prawie darmowe wejścia mam nadzieję, że coś pomogłem. pozdrawiam :)