nauczycielka robi taki test z lektóry lektóra: szatan z siódmej klasy   1.Przedstawienie postaci 2. wygląd zewnętrzny 3. cechy charakteru 4 ocena postaci   może być sciągnięte z neta aby było dobrze daje naj

1- Adam Cisowski – siedemnastoletni uczeń siódmej klasy, najstarsze spośród pięciorga dziecko lekarza, przezywany ze względu na swój spryt Szatanem. Przystojny, dobrze zbudowany blondyn o sympatycznej twarzy. Miłośnik zagadek i łamigłówek, tajemnic, podróży i nowych znajomości. Jest niezwykle inteligentny, przebiegły, ma zdolność dedukcji. Jest bardzo pomocny i koleżeński, a także odważny i dowcipny, umie dochować tajemnicy. Do dam odnosi się z należytym szacunkiem. Jest przy tym bardzo skromny.       lub   2- Adaś Cisowski to główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt: Szatan z siódmej klasy . jest siedemnastoletnim synem lekarza, uczniem 7 klasy gimnazjum. Mieszka z rodzicami i młodszym rodzeństwem w Warszawie. Ma zawsze roztargane włosy i bystre oczy, które mogą zobaczyć najdrobniejsze szczegóły. Jest silny i dobrze zbudowany. Pogodny i serdeczny kolega, wesoły i uśmiechnięty. W szkole nazywany szatanem , ponieważ potrafi on rozwiązać trudne i skomplikowane zagadki. Rozwikłał sprawę o zaginionym piórze, wykrył błąd w księgach i rozszyfrował sekret Pana Gąsowskiego w odpytywaniu uczniów. Swoim sprytem i inteligencją zaimponował w czasie pobytu w Bejgole, gdy odgadł tajemnicę zagadkowych drzwi.  Jest zaradnym bo potrafi poradzić sobie w bardzo trudnej sytuacji. Gdy zabiera się do jakiejś pracy, to zawsze ja kończy, nigdy się nie poddaje i robi to dokładnie i sumiennie. Cechuje go wytrwałość szczerość i koleżeńskość, nigdy on nie odmówi pomocy w potrzebie i zawsze mówi szczerze, to co czuje np: jak do wandy. Jest to postać bardzo pozytywna i łatwo można ja polubić.