Oto zadanie Trzy kubki i trzy szklanki kosztują 24zł. Dwa kubki i pięć szklanek kosztują 25zł. Ile kosztuje kubek a ile szklanka. Daje naj.

Oto zadanie Trzy kubki i trzy szklanki kosztują 24zł. Dwa kubki i pięć szklanek kosztują 25zł. Ile kosztuje kubek a ile szklanka. Daje naj.
Odpowiedź

x  - cena kubka y - cena szklanki   3x+3y = 24 / ·  2 2x+4y = 25 / · -3   6x+6y = 48 -6x-12y = -75   -6y = -27 y = 4,5   2x + 18 = 25 2x = 7 x = 3,5

Dodaj swoją odpowiedź