Za 15 kompletów dresów i 24 piłki szkoła zapłaciła 3069 Zł Jedna piłka kosztowała 56 Zł . Ile Kosztował komplet dresów.       PROSZE NA DZISIAJ

Za 15 kompletów dresów i 24 piłki szkoła zapłaciła 3069 Zł Jedna piłka kosztowała 56 Zł . Ile Kosztował komplet dresów.       PROSZE NA DZISIAJ
Odpowiedź

24·56zł=1344zł 3069zł-1344zł=1725zł 1725zł/15=115zł   Odp.: Kosztował 115zł.

24 x 56 = 1344 - Cena pilek   3069 - 1344 = 1725   1725 - Cena 15 dresow 1725 : 15 = 115   Spr: 15 x  115 = 1725   Licze na Naj.

Dodaj swoją odpowiedź