Napisz charakterystykę porównawczą Cześnika Macieja Raptusiewicza i Rejenta Milczka bohaterów lektury ,, Zemsta"  plisssss pilnie na wtorek prosze o to jak najszybciej !!!!!                            plissssss pomożecie ????

Napisz charakterystykę porównawczą Cześnika Macieja Raptusiewicza i Rejenta Milczka bohaterów lektury ,, Zemsta"  plisssss pilnie na wtorek prosze o to jak najszybciej !!!!!                            plissssss pomożecie ????
Odpowiedź

Rejent Milcek ył postacią chytrą i egooistyczną. Ogólnie był obłudnym człowiekiem.Był pozbawionym  skrupółów  hipokrytom.Cechowała go pozorna uniżność,zawziętość,despotyzm.Natomiat Cześnik Raptusiewicz znany z nieśmiałości wobec kobiet .Był porywczy ,gwałtowny,wybuchowy,narwany. Miał żwy temperament,pyszczałkowatość,wyniosły stosunek do otoczenia,nieustępliwość. Obie te posatcie były swoją odwrotnością . Jednak łączył je spór o miejsce zamieszkania i miłosne rozterki.   wszystko z zeszytu ;) dostałam +4 ;)

Cześnik Maciej Raptusiewicz To typowy butny i porywczy Sarmata ; awanturnik i pieniacz. W przeszłości walczył jako obrońca Rzeczypospolitej w szeregach konfederatów barskich. Jest zwolennikiem szybkiego rozwiązywania sporów. Często reaguje impulsywnie i gwałtownie.   Rejent Milczek Jest zupełnym przeciwieństwem sąsiada. Najlepiej pasuje do nich określenie ,, jeden ogień, drugi woda". Jak wskazuje jego nazwisko - niewiele mówi, nieustannie powołuje sie na ,, wolę nieba" ( ,, niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba " ).     Jakby co to czekam na naj, bo mam to z zeszytu dyktowała mi to na lekcji moja polonistka!!!!

Dodaj swoją odpowiedź