W kwietniu spodnie kosztowały 200 zł. W maju przeceniono je o 1/10 ceny, następnie w czerwcu przeceniono je o 3/5 nowej ceny. Ile kosztowały te spodnie po obu obniżkach?

W kwietniu spodnie kosztowały 200 zł. W maju przeceniono je o 1/10 ceny, następnie w czerwcu przeceniono je o 3/5 nowej ceny. Ile kosztowały te spodnie po obu obniżkach?
Odpowiedź

 w maju - 200:10=20 zł    200-20=180 zł w czerwcu- 180:5= 36 zł   36*3 =108 zł   180-108 = 71 zł     mam nadzieje,żę pomogłam :)

na początku 200zł 1                           1 __                        ___ 10 ceny=200zł*  10=20zł   3                                   3 _                                  __ 5 nowej ceny=20zł*  5   =12zł odp.Po pierwszej obniżce spodnie kosztowały 20zł, a po drugiej 12zł.   lub   200zł:10=20zł*1=20zł 20zł:5=4zł*3=12zł     proszę bardzo licze na Naj  

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

W kwietniu spodnie kosztowały 200 zł. W maju przeceniono je o 1/10 ceny, następnie w czerwcu przeceniono je o 3/5 nowej ceny. Ile kosztowały te spodnie po obu obniżkach?

W kwietniu spodnie kosztowały 200 zł. W maju przeceniono je o 1/10 ceny, następnie w czerwcu przeceniono je o 3/5 nowej ceny. Ile kosztowały te spodnie po obu obniżkach?...

Matematyka

 w kwietniu spodnie kosztowały 200 zł, w maju przeceniono je o  1/10 ceny, następnie w czerwcu przeceniono  je o  3/5 nowej ceny . Ile kosztowały  te spodnie po obu obniżkach  

 w kwietniu spodnie kosztowały 200 zł, w maju przeceniono je o  1/10 ceny, następnie w czerwcu przeceniono  je o  3/5 nowej ceny . Ile kosztowały  te spodnie po obu obniżkach  ...

Matematyka

w Kwietniu spodnie kosztowały 200 zł. W maju przeceniono je o 1/10 ceny, następnie w czerwcu przeceniono je o 3/5 nowej ceny.Ile kosztowały te spodnie po obu obniżkach?

w Kwietniu spodnie kosztowały 200 zł. W maju przeceniono je o 1/10 ceny, następnie w czerwcu przeceniono je o 3/5 nowej ceny.Ile kosztowały te spodnie po obu obniżkach?...